Logowanie
Login:
Hasło:

Jak wybrać kolor ścian mieszkania?

Strona główna -> Artykuły -> Jak wybrać kolor ścian mieszkania?

Jak wybrać kolor ścian mieszkania?

Dobór koloru ścian w pomieszczeniach i w całym domu, jest tak samo istotny jak dobór mebli i akcesoriów codziennego użytku. Przed rozpoczęciem remontu w domu, należy dokładnie zaplanować wszystkie szczegóły. Gdzie jaki kolor będzie miało jakie pomieszczenie, jaki kolor płytek lub paneli do nich pasuje i jakie meble wybrać do całości.


Kiedy pomieszczenie w domu jest niskie, a szerokie, aby optycznie je powiększyć, stosuje się grę kolorów i kształtów. To wystarczy, by pomieszczenie wydało się większe. Na sufit należy nałożyć prosty wzór, używając kontrastowych kolorów, chodzi tu przede wszystkim o tak zwane zimne kolory. Pokój wymalowany w taki sposób sprawi, że osoba patrząca na takie pomieszczenie ma wrażenie, że się od niego oddala, przez co pokój wydaje się większy. Dodatkowo zamiast lampy na suficie, można zamontować halogeny, które również powiększają optycznie pomieszczenie.


Kiedy mamy do czynienia z pomieszczeniami o wysokich sufitach i chcemy je optycznie zmniejszyć, łączymy ze sobą ciepłe barwy. Kolory farb w domu często odzwierciedlają charakter domowników. Jeśli jesteś osobą żywiołową, energiczną, pełną energii życiowych i pasji, zastosujesz w domu zapewne barwy żywe, tak pomarańczowe, żółte, czerwone.


Osoby lubiące spokój i stonowanie, będą współdziałały z barwami natury, postawią więc na kolor brązowy, który kojarzy się ze spokojem i ziemią. Albo połączy biel z niebieskim, jako harmonia panująca na niebie. Jeżeli jesteś przerażony samodzielnym ustrojeniem i umeblowaniem domu, poproś o rady eksperta. Projektanci wnętrz doradzą, fachowo zajmą się najważniejszymi rzeczami, a zarazem sprawią, że twój dom zamieni się w raj na ziemi i chętnie będziesz do niego wracał.

Warto przeczytać

Nowoczesny styl jest szczególnie ceniony przez młode osoby, które chcą aby wnętrze było funkcjonalne oraz estetyczne. Salon urządzony w nowoczesnym stylu jest bardzo oryginalny. Wyróżniają go różnorodne, ciekawe

Więcej: Nowoczesny salon
Odpowiednie urządzenie pokoju dziennego wiąże się z nie lada wyzwaniem - zapraszamy do artykułu!

Więcej: Urządzenie pokoju dziennego
Zakup mebli do salonu może być przykrą koniecznością lub przyjemnością. Zależy to od naszego nastawienia do zakupów, a także podejścia do sprawy urządzenia pokoju dziennego. Jeżeli nie lubisz chodzić po sklepach, zdecyduj się na zakupy inte

Więcej: Wybór mebli do pokoju dziennego
Kuchnie otwarte na salon mają wiele zalet, ale wymagają odpowiedniego urządzenia i umeblowania, rozsądnych rozwiązań odnośnie aranżacji. Wszystko musimy dokładnie przemyśleć. W takim przypadku warto też zakupić dobry okap kuchenny.

Więcej: Kuchnia połączona z salonem